IMDb Puanlarına Göre En İyi 10 Netflix DizisiBu yazımda sizlere IMDb puanlarına göre en iyi 10 Netflix dizisini tanıttım umarım beğenirsiniz
  

10. BoJack Horseman (2014- ) IMDb 8,5Amerikan yetişkin animasyonlu komedi-drama dizisidir. 
Konusu: Sitcom yıldızı olan bir atın yeniden ünlenme çabası.

Sezon Sayısı: 5
Tür: Komedi-Drama


9. Dark (2017- ) IMDb 8,6

Konusu: Almanya'da küçük bir kasaba olan Winden'da iki çocuk kaybolur . Ardından dizideki 4 ailenin birbirleriyle olan tuhaf bağlantıları ortaya çıkar.Tuhaf olayların yaşandığı kasabada yaşananlar ilk değildir , uzun zaman önce yaşanan olayların tekrarı gibidir.Ayrıca dizi birçok paradoks içermektedir. Not: Dizinin tamamı Almancadır. Sezon Sayısı: 2 Türler: Bilim kurgu , Gerilim8. Hilda (2018) IMDb 8,7
Konusu: Mavi saçlı ve korkusuz olan Hilda'nın maceralarının anlatıldığı bir netflix çizgi dizisidir Sezon sayısı: 1 Türler: Fantezi , Macera , Komedi 
7. Merli (2015-2018) IMDb 8,7


Konusu: Katalan kanalı TV3 tarafından aynı adda bir felsefe öğretmeni hakkında üretilen ve öğrencileri geleneksel olmayan yöntemleri kullanarak özgürce düşünmeye teşvik eden bir Katalanca dizidir.

Sezon sayısı: 3 
Türler: Komedi-Drama , Gençlik Dizisi 

6. The Haunting of Hill House (2018-) IMDb 8,7Konusu: Geçmiş ve şimdi arasında yanıp sönen kırık bir aile, eski evlerinin unutulmaz anıları ve onları onlardan alan korkunç olaylarla yüzleşir.

Sezon sayısı: 1 
Türler: Okült Kurgu , Korku Kurgu , Dram  


5. Better Call Saul (2015- ) IMDb 8,7Konusu: Breaking Bad dizisinin karakterlerinden biri olan yoksunu "hukuk adamı" Saul Goodman'a dönüşmesini anlatıyor.Dizi bir nevi Breaking Bad dizisinin öncesini anlatıyor.

Sezon sayısı: 4 
Türler: Drama , Kara mizah4. House of Cards (2013-2018) IMDb 8,8


Michael Dobbs'un aynı adlı romanını temel alan ve BBC'de yayımlanan mini diziden uyarlanmıştır. Konusu: Bir Kongre Üyesi , ona ihanet edenlerden intikamını almak için işbirlikçi karısyla birlikte çalışır. 

Sezon sayısı: 6 
Türler: Politik Drama , Politik Gerilim  


3. Narcos (2015-2017) IMDb 8,8Konusu: Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi'nde çalışan bir ajan olan Javier Pena , kolombiyalı ve uyuşturucudan elde ettiği kazançla zamanında dünya en zengin 7. adamı olan Pablo Escobar'ı yakalamak için ABD'den Kolombiya'ya gönderilir . 

Sezon sayısı: 3
Türler: Dram , Polisiye 
2. Stranger Things IMDb 8,9


Konusu: Kayıp bir çocuğun aranması sırasında yaşanan ilginç olayları konu alan bir dizidir.Dizide 80'lerde çekilmiş imajı verilmeye çalışılıyor. Çekim teknikleri ve özel efektler haricinde her şey 80'lerde çekilmiş bir dizi olduğuna inanmamız için kurgulanmış.Bunu dizideki karakterlerin giyiniş tarzından ve saç şekillerinden anlayabiliriz.

Sezon sayısı: 2 
Türler: Bilim Kurgu , Korku Kurgu , Gençlik Dizisi 


1. Black Mirror IMDb 8,9Konusu: Her bölümde ayrı bir konu işlendiği için tek bir konu ile özetlemek zor olur ama genel olarak konusu; İnsanlığın en büyük yeniliklerinin ve en karanlık içgüdülerinin çarpıştığı bükülmüş , ileri teknoloji bir dünyayı keşfeden bir antoloji dizisidir. Sezon sayısı: 5 Türler: Bilim Kurgu, Hiciv, Psikolojik Gerilimİngilizcenizi geliştirmek için buraya tıklayarak ingilizce ile ilgili yazdığım bütün yazılara ulaşabilirsiniz

Sadece 3 Sorudan Oluşan Dünyanın En Kısa IQ Testine ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsinizYorum Gönder

0 Yorumlar