Son Zamanlarda Yapılan Bir Araştırma Google Asistan'ın Siri'den Daha İyi Olduğunu Gösterdi

Son zamanlarda popüler bir konu olan akıllı asistanlar yine gündeme oturdu.
Bu akıllı asistanlardan en popülerleri Apple şirketi tarafından yapılan Siri ,Google şirketi tarafından yapılan Google Asistan ve Amazon şirketi tarafından yapılan Alexa'dır.Peki bu asistanlardan hangisi daha iyi?
Son zamanlarda yapılan bir araştırma Alexa ve Siri'nin Google Asistan kadar yetenekli olmadığını gösterdi.

Loup Ventures adındaki bir araştırma şirketi kısa bir süre önce akıllı telefon tabanlı dijital asistanlarla ilgili yaptığı araştırmaların yarım yıllık raporunu yayınladı.Sonuçlara göre Google , Apple ve Amazon'dan çok daha önde.


En iyi asistanın hangisi olduğunu bulmak için analist olan Gene Munster ve Will Thompson her asistana 800 farklı soruyu 5 kategoride sordu ve bu soruları anlamaları ve doğru cevap vermeleri konusunda derecelendirdi


Sonuçlara göre, Google Asistan sorulan soruların %100'ünü anladı ve %92.9'unu doğru cevapladı. Siri, sorulan soruların %99,8'ini anladı ve %83,1'i doğru cevapladı ve son olarak Alexa soruların %99,9'u anladı ve %79,8'ini doğru cevapladı. Bu testlerin sonucunda Google sadece 57 yanlış yaparken Alexa’nın yaklaşık 162 soruyu yanlış cevapladı ve Google Asistan en az yanlışı yaptığı için Siri ve Alexa'dan daha iyi olup en iyi asistan unvanını alıyor.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar